MultiPurpose

Lazer Kesim

Lazer kesim teknolojisi endüstriyel üretimin hemen her alanında kullanılmaktadır. Lazer adı verilen ışın; karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesi yöntemiyle elde edilir. Karbondioksite azot ve helyum gazı da eklenerek verim arttırılır. Elde edilen lazer ışınıyla farklı tezgâhlarda yapılan metal kesim işlemine lazer kesim adı verilmektedir.

Gelişen teknoloji sayesinde lazer ışını elde etmenin kolaylaşması kullanım alanlarını da geliştirmiştir. Lazer kesim sayesinde üretim hataları ortadan kaldırılmış, fire oranı minimuma düşürülmüştür.

Lazer teknolojisi sayesinde markalama işlemi de yapılmaktadır. Markalama işlemini kısaca tanımlamak gerekirse bir çeşit oymacılık işlemi olarak tanımlayabiliriz. Lazer markalama işlemini bir çok materyal üzerinde (metal, plastik, sert madenler, ahşap vb..) markalama işlemini hızlı yüksek kalitede ve sessizce uygulayan bir yeniliktir. Lazerle markalama işleminde her çeşit harf, rakam, 2D kodlama, sembol, barkot ve logoların markalama işlemi pratik bir şekilde yapılabilir.

Firmamız bünyesinde;

1 adet 2000 x 4000 – 4 kW TRUMPF

1 adet 2000 X 6000 – 6 kW ERMAKSAN

1 adet 1500 x 3000 – 5 kW TRUMPF tezgâhlarımız ile hizmet vermekteyiz.